Yerli Tam Susam Tahini 500 gr

Ürün Açıklaması

SAYGIN Doğal ve Gerçek Yerli Tam Susam Tahini 100%  doğal, kabuklu, kavrulmuş ve preslenmiş yerli susam tohumlarından elde edilmiştir. Tam susam tahini, susam taneleri kepeği ile ezilmiş bütün susam tohumundan elde edilir. Besin değeri azalmaz, koyu renkte ve baskın bir  lezzete sahiptir.GDO suz, hibrit olmayan tam susamlardan, zirai ilaçlama ve kimyasal gübre kullanılmadan üretilir. Katkı maddesi, tuz, şeker, sodyum içermez. Pestisit kalıntısı yoktur. Analizi yapılmıştır. Glutensiz ve vegandır. Bu lezzetli sos, SAYGIN Doğal Üretim Tesislerinde, taş değirmende nazikçe öğütülmüş, birinci sınıf susam tohumlarıyla yapılır. Sadece susam tohumları işleyen tesislerimizde, tazeliğini uzun süre koruması için hijyen kurallarına uygun olarak cam kavanozlarda üretilmektedir. İçerdiği sağlıklı yağların besin değerini yitirmemesi için düşük sıcaklıkta özenle depolanır. Tek bir basit içerikte, onlarca faydayı barındıran bir süpergıdadır. Mineraller, magnezyum, fosfor, çinko, bakır, manganez, lesitin, potasyum, metionin ve demir manganenez gibi zengin mineral kaynağıdır.Ayrıca kalsiyum, E vitamini ve B1, B2, B3, B5 ve B15 vitaminleri, amino asitler, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içerir. Yüksek alkali mineral içeriğine sahip, doymamış yağ ve tam protein kaynağıdır. SAYGIN Doğal ve Gerçek Susam Tahini Karşı konulmaz, kavrulmuş, zengin bir aroma sunan, kaymak kıvamında, pürüzsüz bir sostur. Pek çok gıda ve içeceğin tadını zenginleştirmek için, pişirme ve fırınlamada kullanılabilir. Profesyonel şeflerin ve lezzet ustalarının tercih ettiği lezzetli, besleyici ve çok faydalı bir gıdadır. Doğal süreçte yağı ayrılır. Engellemek için karıştırılmalı, buzdolabında ya da dondurucuda saklanmalıdır.

Tahin kardiovaskuler hastalıklar riskini düşürür, doymamış yağ asitleri omega 3 yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Tahin, kandaki kolestrol düzeyini dengeleyen bir bitkisel besin kaynağıdır. Harvard Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, doymamış yağ asitleri kalbi korur, kolesterolü dengeler ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Tarım ve Gıda Kimyası Dergisinde yayınlanan bir çalışma susam tohumlarının fitosteroller açısından en zengin tohumlar olduğunu ortaya koymuştur. Fitosteroller günlük diyette yeteri kadar alındıkları takdirde kolestrol seviyesini düşürür, bağışıklık sistemini kuvetlendirir ve kanser riskini azaltırlar. Damarlardaki tıkanıklıkların giderilerek kan akışının normale dönmesini sağlar. Ağır ilaç kullanımının vücuda vereceği olası zararların oluşmasının da önüne geçerek ilaçların yan etkilerini tolere eder. Tahin içermiş olduğu omega 3 yağ asitleri sayesinde, iltihaplara bağlı olarak gelişen kardiovaskuler hastalıkları önlemektedir. Diyabet rahatsızlığına iyi gelir, kan şekerini düzenler.

Tahin, içeriğinde bulunan magnezyum ile, yüksek tansiyonu düşürmektedir ve kalp krizine yol açan faktörler ile mücadele etmektedir. Felç oluşumu riskini düşüren tahin, trigeminal kan damarı spazmını önlemeye yardımcıdır. Trigeminal kan damarı spazmı ise, migren ataklarını tetikleyen bir etki göstermektedir. Bu özelliğiyle tahin, migren rahatsızlıklarına iyi gelir.

Tahin kanser ile savaşan en değerli besin kaynaklarından birisidir. Hücre yapısını korur ve hücre sağlığını destekler. Kanser hastalarının da tedavisi süreçlerinde tedaviyi destekleyici özelliği de bulunmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı vücut direncini arttırır. Hücre yapısını koruyucu özelliği sayesinde de kanserli hücreler ile aktif bir şekilde savaşır. Kolon hücrelerini kansere sebep olan kimyasalardan korur.

Tahin, vücuttaki zehrin atılmasına yardımcı olur. Radyasyonu tolere eden özelliği sayesinde sık sık radyasyona maruz kalanların bol tahin tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Adet öncesi semptomlarını azaltır.

Tahin, kemik sağlığını koruyucu etki göstermektedir, kemik erimesi riskine karşı korur. Kemik sağlığı için önemli olan kalsiyum, magnezyum, çinko, fosfor minerallerini içerir. Zengin çinko içeriği ile tahin, yaşı ilerlemiş olan erkeklerde kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı olur, osteoporoz hastalığı riskini düşürür. Kalça ve omurga kemiklerini korur. Gelişme çağındaki çocukların kemik gelişimi için eşsiz bir kaynaktır. Amerikan Klinik Beslenme Dergisinde yayınlanan, yaşları 45-92 arasında değişen 396 erkeğin üzerinde yapılan bir araştırma, düşük kan seviyesi ve kalca ve omurgada görülen kemik yoğunluğu azlığının düşük çinko alımı ile bağlantılı olduğunu göstermiştir. Ayrıca içerdiği bakır, kemiklerin yapısında bulunan kollagen maddesinin formülünde yer alır, vücutta yeteri kadar bulunması kemiklerin,damarların dayanıklılığı ve esnekliği açısından önemlidir. Yapılan araştırmalarda, romatizmal artrite iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Tahin, bağışıklık sistemini destekleyen dört ana madde olan, çinko, demir, bakır ve selenyum mineralleri bakımından zengindir. Beyaz kan hücrelerinin ve antikor ve antioksidan üreten enzimlerin normal aktivitelerini sürdürmelerine ve üretilmelerine yardımcı olmaktadır, bağışıklı sistemini korur. Hücre sağlığının korunması dışında, hasarlı hücrelerin onarılması esansında gerekli mineralleri de sağlar. Tahini düzenli tüketen kimselerin yaraları çabuk iyileşir. Tahinin, anti-iltihap etkileri, astım ve solunum yolları problemlerine karşı koruyucu olması, bağışıklık sistemini koruması gibi birçok etkisi, tahinin antioksidan özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Günlük sadece 1 tatlı kaşığı miktarında alınan tahin, günlük alınması gereken bakır miktarının %26’sını, günlük alınması gereken çinko miktarının %9’unun, demir ve selenyum miktarının ise % 12’sini sağlamaktadır.

C vitamini zengini tahin, soğuk algınlığından kaynaklanan grip, nezle ve öksürük gibi hastalıklara karşı vücudun direncini arttırarak, bu hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Ayrıca hastalık döneminin daha hızlı ve etkin bir şekilde atlatılmasına da yardımcı olur. Düzenli olarak tüketilmesinde fayda vardır. Yapılan birçok çalışma, tahinin yapısında bulunan magnezyumun, solunum yolları hastalıklarını önlediğini desteklemektedir. Nefes darlığına ve bronşite iyi gelir.

Tahin, demir ve B vitaminleri açısından çok zengin bir besin kaynağı olduğundan kansızlığa iyi gelir, anemiye karşı koruyucu etki gösterir. Vücut için gerekli olan demiri, zengin bir demir kaynağı olan tahinden doğal yolla almak mümkündür.

Tahinde bulunan, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ve manganez ile beyin sağlığını korumakla birlikte, beyin fonksiyonlarını destekler, sinir hücrelerini korur, vücuttaki sinir dokularını korur, hafızayı ve düşünmeyi geliştirir, alzheimer hastalığı gelişimini yavaşlatır. Duygusal optimize sağlığını ve beynin bilişsel fonksiyonlarını destekler.     Tahin içeriğindeki Thiamine, Magnezyum ve kalsiyum ile strese karşı korur. Tahinin içerdiği tryptophan, serotonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Serotonin hormonu mutluluk hormonudur. Zihin açıcı özelliği vardır. Zihinsel yorgunluğun giderilmesine katkıda bulunur. Vücudu rahatlatması nedeni ile uykusuzluk sorunu için faydalı gıdalar arasındadır.

Tahin, yüksek oranda alkalin ile sindirim sisteminizin etkin bir biçimde çalışmasını sağlar. Tüketilen besinlerin daha kolay hazmedilmesini ve vücut tarafından en verimli şekilde yararlanmasını sağlar. Sindirim sisteminin daha aktif çalışmasını sağlayarak kabızlığın giderilmesinde etkilidir. Bağırsaklarda ve mide de biriken gazı söktürür ve gaz nedeni ile oluşan ağrıları giderir. Mide fonksiyonlarının düzenlenmesini sağlar. Sindirim sistemi tarafından oldukça rahat sindirilen tahin, sindirim sistemini yormadığından, sindirim sistemi organları için faydalı bir besin kaynağıdır. Mide yaralarına, ülsere, gastrite iyi gelir.

Tahin içerdiği yağlar sayesinde böbreklerin çalışmalarının düzene girmesine yardımcı olur. Böbreğin görevlerini düzenleyerek idrarı söktürür. Vücutta biriken suyun ve toksinlerin idrar yardımı ile atılmasını sağlar. Safra taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.

İçerdiği saf protein sayesinde, kasların güçlü kalmasını sağlar ve korur. Protein vücudumuzun genel sağlığı açısından hayati önem taşır.Tahin protein açısından çok zengin bir besin kaynağıdır, yapılan bazı bilimsel araştırmalar tahinin içeriği protein miktarının fındık ve cevizden daha fazla olduğunu ortaya koymuştur. İki kaşık tahinde yarım kilo biftekteki kadar protein vardır. Çocukların zeka, beyin ve kemik gelişimlerine yardımcı olur. Anne sütünü artırır.

Tahin, özellikle karaciğerin zararlı maddelerden temizlenmesi için ideal bir detoks özelliği olan besin maddesidir. İçerdiği sağlıklı yağ asitleri ile tahin, karaciğeri temizler ve karaciğerin daha sağlıklı işlev görmesine yardımcı olur. Sesamin maddesi karaciğeri oksidatif etkilerden korur.

B vitaminin hemen her çeşidini içeren tahin, saç köklerinin beslenmesini ve saçların daha sağlıklı, parlak olmasını sağlar. İçerdiği bakır, saçlara rengini veren melanin maddesinin formülünde yer alır, saç beyazlamasını yavaşlatır, saç dökülmesini ortadan kaldırır, saçların parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

B vitaminin hemen her çeşidini içeren tahin, sinir hücrelerini uyarmaya yardımcı olur ve kırmızı kan hücrelerinin sağlığını büyük oranda korur. İçerdiği bol miktardaki kalsiyum ve demir gibi bir çok mineral saç sağlığı açısından da hayati önem taşımaktadır. Bundan dolayı tahin, cildin beslenmesini ve yenilenmesini sağlamaktadır. Cildinizin daha aydınlık ve sağlıklı olması için, tahini kullanarak bir cilt maskesi yapabilirsiniz. Cildin erken yaşlanmasına ve bir çok cilt hastalıklarına neden olan serbest radikallerin hareket kabiliyetini kısıtlayarak yaşlanmayı geciktirir

Tahinin içerdiği besinler ve vitaminler bünyenin güçlenmesine yardımcı olduğu gibi enerji verici özelliği vardır. Vücudun kaybettiği enerjinin yeniden toparlanması için yardımcı olabilecek gıdalar içermektedir.

Tahininizi almak için rastgele herhangi bir tedarikçiye gitmeden önce, piyasadaki tahinler arasındaki farkları anlamak önemlidir. Tüm tahinler aynı değildir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, en saf ve katkısız markayı satın almaktır. Tahinin tüm faydalarından yararlanabilmeniz için alacağınız tahin saf olmalıdır. Katkı maddeleri eklenmemiş tahin, en kuvvetli, en güçlü vitamin ve minerallere sahip olacak, en iyi sağlık faydalarını barındıracak, böylece ödediğiniz paraya değecektir. Ancak raflarda paketlenmiş tahine akarak, sahte olup olmadığını söylemek neredeyse imkânsızdır. Saf olmayan, yer fıstığı yağı veya öğütülmüş bulgur içeren ya da katkı maddeleri içeren, tahine benzetilen sahte tahin, tüketiciye hiçbir fayda sağlamaz. Gerçek tahin katışıksız olmalıdır.

Güvenilir bir marka olan SAYGIN Doğal ve Gerçek Gıda, onlarca sağlık faydası ve zengin hayati besinleri barındıran, tam da aradığınız tahini, yapay renklendiriciler, raf ömrünü uzatmaya yönelik kimyasallar ve katkı maddeleri, koruyucular, tuz, şeker, sodyum  kullanmadan, tamamen doğal içeriği ile, kalite standartları ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde paketleyerek en saf haliyle sofralarınıza sunar. Doğa' nın tadı ve sunduğu şifa ile, ihtiyacınız olan enerjiyi en doğru şekilde alırken, mucizevi süper gıdanın sayısız yararlarından faydalanırsınız.

Tahini pekmeze ekleyerek ya da bal ve Hindistan cevizi ile harmanlayarak kahvaltılarda kullanılanabilir, lahmacun ya da  et ve balık ile birlikte ya da bir tür helva şeklinde tüketebilirsiniz ve dondurma ile kurabiyelerde kullanabilirsiniz. Salata soslarına ekleyerek hem salatalarınıza lezzet hem de sağlığınıza sağlık katabilirsiniz.

SAYGIN Doğal ve Gerçek Tahini dolabınızın köşesinde bulundurun. Kendinizi halsiz hissettiğinizde, enerjiniz düştüğünde, yorgunluk hissettiğinizde lezzeti ve faydasıyla enerjinizi arttırın, vücudunuzu dinlendirin, zihninizi açın, stresinizi azaltın, gençleşin. Ve en önemlisi, doğanın katışıksız lezzetiyle, sağlığınızı koruyun.

SAYGIN %100 Doğal ve Gerçek Tahin ile sağlığınızı bandıra bandıra koruyun. Yiyerek şifa bulun.

 

 

 


Analiz Raporu Satın Al
Diğer Ürünler